Supermicro Intel CPU P4X-CLX4210R-SRG24 2.40GHz 10C/20T 2 gen. Intel Xeon Scalable
P4X-CLX4210R-SRG24
Add to Favorites
  • Supermicro Intel CPU P4X-CLX4210R-SRG24 2.40GHz 10C/20T 2 gen. Intel Xeon Scalable - 1
  • Supermicro Intel CPU P4X-CLX4210R-SRG24 2.40GHz 10C/20T 2 gen. Intel Xeon Scalable - 2
  • New
add_circle_outline
Tax excluded
Last items in stock
1,440.37 BGN
help_outlineAsk about product
I accept privacy policy rules
New
SUPERMICRO
Процесор
Intel Xeon Silver 4210R Processor
Тип пакет
С опаковка
Retail Packaging Net Weight Plastic
0 kg
Брой ядра на CPU
10
Turbo Clock Rate
3.20 GHz
Threads Quantity
20
Max Number of PCI Express Lanes
48
Instruction Set
64 bit
TDP
100 W
CPU Features
Advanced Vector Extensions
Advanced Vector Extensions 2.0
Intel 64-bit Technology
Intel AES New Instructions
Intel AVX-512
Intel Hyper-Threading
Intel Speed Shift Technology
Intel Transactional Synchronization Extensions New Instructions
Intel Trusted Execution Technology
Intel Turbo Boost 2.0
Intel Virtualization Technology
Intel Volume Management Device (VMD)
Intel vPro Technology
Mode-based Execute Control (MBE)
Streaming SIMD Extensions 4.2
Maximum Memory Size
1TB
Cache Size
13.75 MB
Графична карта
Не
Гаранционни условия (месец)
12 месеца
Тегло на пакет - Бруто (кг)
0.3 kg
Пакети в кашон
1
Retail Packaging Net Weight Carton
0 kg
Тегло на пакет - Нето (кг)
Процесор - Име на ядро
Cascade Lake
Цокъл на процесора
3647
Supported Memory Speed
2400MHz(PC4-19200)
CPU Clock Rate
2.40 GHz
Production Technology
14 nm
Maximum CPU Temperature
84°C